Projekt nr LIFE11 ENV/PL/000447/1

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Instrumentu Finansowego
dla Środowiska LIFE+ oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wydarzenia

Ogromny prestiż, duma i radość - wszystkich uczestników projektu, na wiadomość, że otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnienia.

Z rąk przedstawiciela Komisji Europejskiej – 31 maja, gratulacje i nagrodę odebrał pan Bogusław Zieliński – Kierownik Projektu i jednocześnie nasz długoletni pracownik. Na gali w siedzibie KE, obecni byli również – przedstawiciel firmy Archico ze Szczecina - pan Krzysztof Stępniewski oraz pan Marcin Kulik – tłumacz.

 

- To jest dla nas, czyli całego zespołu, współpracującego w latach 2012-2014, ogromne wyróżnienie za efekty pracy w projekcie. Cel został osiągnięty–mówi Bogusław Zieliński. - Poprawa efektywności odnawialnego źródła energii, jakim jest geotermia, pozwoli nadal kontynuować działalność produkcyjną, na jak najwyższym poziomie. Niezmiennie, od prawie 20 lat świadczymy usługi sprzedaży ciepła pyrzyczanom. Każdy metr wydobytej solanki i zatłoczonej do ziemi, jest dla nas ogromnie ważny. To przecież tanie, bezpieczne i dostępne źródło energii na świecie. Pyrzyce mają coś więcej. Nauczyliśmy się i przekazujemy innym, wiedzę o rozwiązaniu problemów z zatłaczaniem, w sposób tani, a przede wszystkim skuteczny. Pan Stanisław Kulik – Prezes Zarządu - spółki Geotermia Pyrzyce, od lat przekonywał, że to jest znakomita metoda na oczyszczenie drogi zatłoczenia wody z powrotem, do górotworu. Właśnie miękkie kwasowanie, a potem nowatorskie super miękkie kwasowani, to był strzał w dziesiątkę. Dziś możemy stwierdzić, że nie tylko udało się osiągnąć zamierzone efekty, ale też prowadzimy szeroką kampanię informacyjną i edukacyjną ekologiczną dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chętnie odwiedzają nas, by zobaczyć i posłuchać, o tym, jak produkować ciepło, ale i skutecznie działać tak, by chronić i oszczędzać nasze środowisko.

Wyróżnienie traktujemy nie tylko, jako prestiż dla ludzi zaangażowanych w projekt i całej firmy Geotermia Pyrzyce, ale przede wszystkim zachętę, by szukać nowatorskich i ekologicznych koncepcji – podsumował Kierownik Projektu.

 

Podziękowania należą się również całemu zespołowi Life+ oraz koordynatorowi – Panu Zbigniewowi Karaczunowi. Wsparcie i pomoc ze strony naszego wspólnika Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jest również bezcenne, za co ogromnie dziękujemy.

Pyrzyczanie okazali również wielką cierpliwość i zaangażowanie, udzielając się w ankietach społecznych. Państwa podpowiedzi, są dla nas niezwykle cenne.

 AGM